Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przegląd strategii inwestowania na giełdzie. Najlepsze opcje dla początkujących

Aby rozpocząć swoją przygodę z rynkiem akcji, trzeba posiadać wszechstronną wiedzę na temat zasad działania tego rynku. Niezwykle istotne jest też analizowanie kondycji poszczególnych spółek. Kwestią zdecydowanie najistotniejszą powinno być jednak sprecyzowanie jasnej strategii działania. Dzięki temu szanse na powodzenie realizowanych przedsięwzięć będą zdecydowanie wyższe. Jakie są najpopularniejsze strategie inwestycyjne? Co powinni wiedzieć o nich początkujący? W poniższym artykule wyjaśniamy szczegóły.

Jak przygotować się do rozpoczęcia inwestycji na giełdzie?

W dobie wysokiej inflacji wiele osób poszukuje atrakcyjnych sposobów na ulokowanie swojego kapitału. Jednym z dostępnych rozwiązań jest zakup akcji na giełdzie. Czym cechują się tego typu inwestycje? Wiadomo, że każda inwestycja ma określone wady i zalety. 

Niewątpliwym atutem, jaki niesie za sobą inwestowanie w akcje, jest to, że możemy samodzielnie decydować, jakie instrumenty finansowe kupujemy oraz kiedy je sprzedamy. Dodatkowo, obecnie akcje giełdowe można kupować w pełni online bez wychodzenia z domu. Wystarczy założyć internetowe konto maklerskie, a już niedługo później możemy przystąpić do realizacji poszczególnych transakcji.

Oczywiście, wiadomo, że każda inwestycja niesie za sobą ryzyko. Możliwość utraty całego zainwestowanego kapitału to niewątpliwie najważniejszy minus inwestowania na giełdzie. Ceny akcji niejednokrotnie zmieniają się w bardzo krótkim czasie, co sprawia, że ryzyko jest stosunkowo wysokie.

Każdy początkujący inwestor przed ulokowaniem swoich środków w akcje, obligacje lub jakiekolwiek inne papiery wartościowe w pierwszej kolejności powinien dowiedzieć się jak najwięcej o zasadach inwestowania na giełdzie. Ponadto należy dokładnie sprawdzać dotychczasową historię oraz pozycję poszczególnych spółek. Warto też sformułować własną strategię inwestycyjną. 

Strategia value investing – najważniejsze informacje 

Value investing to strategia polegająca na tym, że inwestor kupuje jedynie te spółki, które są postrzegane jako niedowartościowane. Są to takie spółki, których akcje można kupić po bardzo niskiej cenie – zwłaszcza w odniesieniu od ich rzeczywistej wartości. Inwestycja w akcje takich spółek stanowi doskonałą okazję, ponieważ ich wartość najpewniej w krótkim czasie mocno się powiększy.

Strategia dywidendowa

Strategia dywidendowa polega na tym, że kupujemy tylko akcje od tych spółek, które przekazują akcjonariuszom dywidendy, czyli cykliczne gratyfikacje finansowe. Wówczas ma się pewność, że w przypadku, gdy kondycja finansowa danej spółki będzie dobra, otrzymamy środki.

Strategia bottom fishing

Bottom fishing jest strategią, która ma to do siebie, że kupujemy tanie akcje, przechowujemy je do momentu, gdy ich cena wzrośnie, a następnie sprzedajemy je po wysokiej cenie. Chcąc zastosować tę strategię należy pamiętać, że nadaje się ona do inwestycji długoterminowych. Ponadto warto też wiedzieć, iż do jej zastosowania potrzebna jest znajomość analizy technicznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Więcej artykułów dla ciebie

Czy medycyna naturalna rzeczywiście jest skuteczna

Medycyna stosowana współcześnie w bardzo dużym stopniu jest oparta o wiedzę naukową. To właśnie dzięki ciągle odbywającym się eksperymentom i …

Podkategorie strojów dostępnych w punkcie sprzedaży Ewex24

Podkategorie ubrań udostępnionych w sklepie Ewex24 natychmiastowo wskazują, że można w takim jednym punkcie sprzedaży kupić wszystko, aby wyposażyć własną …

W jaki sposób przygotować się można do kajakowego spływu

Odpoczywać nad wodą można na różne sposoby. Wiele osób lubi bardzo kąpiele i plażowanie, lecz sporo jest też takich, jakie …

Jakie trzeba spełnić warunki aby zostać kierowcą w niemieckiej firmie

Gospodarka na świecie w naprawdę dużym stopniu oparta jest na transporcie. Autostradami i ulicami przewożonych jest ogromna ilość rozmaitych produktów, …

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: sprawy o rozwód oraz wspólnoty mieszkaniowe

Adwokatka Katarzyna Gondek – Waniołek we własnej kancelarii wykonuje wiele usług prawniczych, które nawiązują do różnych jego dyscyplin. Są to …

Praktyczne porady na temat organizowania imprez integracyjnych

Od wielu lat imprezy integracyjne są jedną z najpopularniejszych form motywowania swoich pracowników. Bardzo dobrze poprawiają atmosferę w pracy i …